Meble industrialne

Meble industrialne – przestrzenie w stylu przemysłowym to dobry wybór dla przestrzeni biurowych. Ponieważ styl jest dość zdecydowany i może ukryć wady pomieszczenia. Przewaga neutralnych odcieni sprawia, że jest surowy i biznesowy. We wnętrzu kuchennej części biura można prześledzić grę kolorów: czerni, bieli i koloru naturalnego drewna. Blat barowy, blaty kuchenne i regały wykonane są z tego samego drewna. Metalowe detale to niezbędny element mebli industrialnych. Tutaj są zarówno lampy, jak i regały.

Meble industrialne biurowe sprzyjają negocjacjom biznesowym

Strefa negocjacji jest najczęściej ciekawie wykonana i wydzielona. Ważne są odpowiednio dobrane meble industrialne. Dwa wygodne fotele w stonowanej kolorystyce oraz wygodny stolik kawowy. Słabe oświetlenie to jedna z technik stylu przemysłowego, która pomaga podkreślić określony obszar, a jednocześnie sprawia, że jest przytulnie.

W sali konferencyjnej, podobnie jak w części kuchennej, może zostać zastosowany czarny sufit, mnóstwo lamp sufitowych i wpuszczanych. Pomysł dopełniają i wspierają nietypowe szklane ścianki działowe. To rozwiązanie wymaga jasnych ścian, dużych jasnych okien i innych lekkich detali. Ciekawie wyprofilowane miękkie sofy i okrągłe pufy w ciepłych kolorach, okrągłe stoliki prezentują się elegancko i wprawiają w przyjazny nastrój.

Stół konferencyjny wpisuje się również w styl industrialny. Dobrze, jeżeli składa się z kilku sekcji z blatami z jasnego drewna na białych metalowych nogach. Eleganckie, surowe fotele o przyjemnym, kolorze są nie tylko wygodne, ale także zdobią wnętrze. W strefie biura do bieli, czerni i zieleni dodaje się szarość. Uważa się, że szary kolor uspokaja, sprzyja ładowi w myślach. Jednym z najistotniejszych mebli industrialnych biurowych są regały. Stosowane są metalowe półki a nad nimi ciekawie wyglądają metalowe lampy w formie oprawki ze spotami.

Pomieszczenia dla pracowników biurowych z meblami industrialnymi

Szklane drzwiczki szafek dobrze chronią dokumenty przed światłem i kurzem, z powodzeniem wpisując się w stylistykę. Nad półkami z roślinami często umieszczane jest dodatkowe wbudowane światło. Każde biurko musi posiadać metalową lampę. Takie przemysłowe wnętrze świetnie prezentuje się w przestrzeni biurowej. Za pomocą zaledwie kilku kolorów udaje się uzyskać surowy, elegancki, ale nie przygnębiający pokój. Dzięki stylowi jest dużo światła i dużo przestrzeni, co w biurze jest bardzo ważne. Meble industrialne biurowe z powodzeniem wpasowują się w to wnętrze. Wyglądają solidnie i jest bardzo funkcjonalnie.

Meble biurowe w stylu industrialnym

Podobnie jak inne style, projekt biura w stylu przemysłowym ma na celu stworzenie jak najbardziej komfortowego środowiska dla klientów i partnerów biznesowych. Ponadto mimo całej swojej oryginalności, idealnie nadaje się do tworzenia kreatywnej i biznesowej atmosfery w przedsiębiorstwie.

Na nowoczesne meble industrialne biurowe stawiane są następujące wymagania:

  • Wytrzymałość konstrukcji.
  • Minimalizm.
  • Prostota.
  • Przyjazność dla środowiska
  • Łatwość użytkowania.

Z katalogu mebli industrialnych biurowych można zamówić nie tylko stoły i krzesła, ale także szafki na artykuły biurowe, stoliki kawowe, półki ścienne do umieszczania książek, stoły konferencyjne, przedłużenia dla maksymalnego porządku na biurku.

Cechy mebli biurowych industrialnych

Meble industrialneGłówną koncepcją stylu jest połączenie industrialnego wyglądu wnętrza z nowoczesną technologią. Dlatego biuro industrialne charakteryzuje się najlepszym sprzętem komputerowym, przesuwnymi ściankami działowymi lub szafami z ultranowoczesnym mechanizmem przesuwnym. Meble industrialne biurowe z reguły projektowane są w kojących, naturalnych kolorach. Mile widziana jest obecność jednego jasnego koloru, który skupia na sobie uwagę. Ważnym atrybutem środowiska biurowego są regały najczęściej powstające z połączenia drewna i metalu

Na tej samej zasadzie wykonywane są również konsole, które służą do umieszczenia sprzętu komputerowego i dokumentacji. Do produkcji stołów komputerowych używa się metalowej podstawy, a do blatów litego drewna lub płyty wiórowej. Ciekawym elementem wnętrza są komputerowe krzesła industrialne. Dostępne są również krzesła ze skórzaną tapicerką na metalowej podstawie.

Jak również do każdego pomieszczenia z litego drewna cennych gatunków, ekskluzywnych płyt, metalu i szkła, dopuszcza się dekor ze skóry naturalnej i ekoskóry. Stoły, szafki, regały muszą być solidne i masywne lub niestandardowe, aby wtopić się w surowy industrialny design. Kółka na stojakach, stołach i szafkach są nie tylko nietuzinkowe, ale i wygodne.

Tapicerowane meble industrialne do biura

Zakup sofy do biura to najbardziej logiczna decyzja, która z pewnością przychodzi do głowy każdemu właścicielowi firmy. Tapicerowane meble industrialne to osobna strona w encyklopedii nowoczesnych rozwiązań. Precyzyjne szwy, wysokiej jakości tkanina wypełniona pianką gumową, piękne teksturowane drewniane wstawki, niezawodne metalowe ramy, to wszystko razem pozwala uzyskać doskonały akord meblowy. Połączenie stylowych mebli industrialnych, stołów i krzeseł, mebli tapicerowanych pokrytych wytrzymałą tkaniną, gołych ścian i jasnego światła to krok w kierunku idealnego biura oraz idealnego otoczenia.

Dlaczego meble industrialne są preferowane w biurach?

Projektanci proponują zwrócenie uwagi nie tylko na miejsce pracy podwładnych, ale także na teren rekreacyjny. Co jest oferowane za miejsce odpoczynku? Szerokie ławki, kanapy, hamaki. Ten bardzo popularny kierunek w projektowaniu biur jest szczególnie lubiany przez firmy IT, studia architektoniczne i projektowe, agencje reklamowe. Biuro zaprojektowane w stylu industrialnym pozytywnie wyróżnia firmę spośród innych, podkreśli jej oryginalność i nowoczesne podejście do biznesu. Podstawową zasadą mebli industrialnych biurowych jest minimalizm, ale jednocześnie meble muszą być wysokiej jakości, funkcjonalne i praktyczne.