Do czego służy sonda do paznokci? Każdy człowiek pragnie mieć zdrowe i piękne. Zabiegi pielęgnacyjne oraz profesjonalny pedicure mogą zagwarantować estetyczny wygląd i ogólny komfort. Zdarza się jednak, że stopy oraz paznokcie wymagają specjalistycznej interwencji, a nie tylko kosmetycznych poprawek. Wszelkie zmiany skórne stóp powinny być zbadane przez lekarza, a ewentualne zabiegi wykonywać mogą jedynie osoby do tego wykwalifikowane. Zignorowanie często bolesnych, uporczywych schorzeń w obrębie stóp może doprowadzić do przykrych konsekwencji, w tym nawet do amputacji.
Zdrowie stóp nigdy nie powinno być ignorowane. Zatem gdzie udać się, jeśli zauważymy niepokojące patologiczne zmiany np. na paznokciu? W takich sytuacjach należy odwiedzić gabinet podologiczny https://satin.pl/zabiegi-podologiczne/profilaktyczny-zabieg-podologiczny-z-usunieciem-modzeli. To miejsce pracy podologa, czyli specjalisty wykwalifikowanego do wykonywania wszelkich zabiegów leczniczych oraz pielęgnacyjnych w obrębie stóp. Podologia to dziedzina medycyny. Wykorzystuje wiedzę z różnorodnych obszarów, w tym kosmetologii, chirurgii, ortopedii i diabetologii, aby leczyć oraz profesjonalnie dbać o stopy człowieka.
Jakie dolegliwości leczy specjalista podolog? Schorzeń w obrębie stóp jest dużo, dlatego też oferta gabinetów podologicznych jest dość rozbudowana. Do usług należy m.in. leczenie nagniotków, odcisków bądź brodawek wirusowych. Podolog zajmuje się także grzybicą w obrębie stóp oraz paznokci. Podolodzy oferują zabiegi odbudowy paznokcia. Terapia rekonstrukcyjna wymagana jest w przypadku znacznej deformacji, którą mogą powodować choroby, urazy mechaniczne, kontakt z chemikaliami, a nawet obgryzanie paznokci.
W gabinecie podologicznym specjalista może wykonać korektę wrastającego paznokcia. Jest to bardzo częste schorzenie, na które narażony jest praktycznie każdy człowiek. Przyczyną wrastających paznokci mogą być uwarunkowania anatomiczne, ale także noszenie niewłaściwego, zbyt ciasnego obuwia, nieprawidłowa higiena bądź mechaniczne uszkodzenia. Częstym powodem wrastających paznokci jest ich nieprawidłowe i zbyt krótkie obcinanie. Odpowiednią metodę leczenia wrastającego paznokcia ustala podolog. Zależy przede wszystkim od stopnia zaawansowania deformacji. Czasem wystarczy założyć przeciwzapalny opatrunek. W poważniejszych przypadkach podolodzy stosują specjalistyczne klamry korygujące wzrost.
W ofercie podologicznej jest także medyczny pedicure przeznaczony dla osób ze zmianami skórnymi stóp, ale nie tylko. Z leczniczego pedicure może skorzystać każdy, kto pragnie zadbać o swoje stopy i paznokcie w jak najbardziej profesjonalnych i higienicznych warunkach. W ofercie podologicznej są nieinwazyjne zabiegi charakterystyczne dla medycyny estetycznej, jak np. pielęgnacja popękanych pięt, profesjonalne obcinanie paznokci, masaże stóp.
Gabinet podologiczny wyposażony jest w profesjonalne narzędzia, dzięki którym można wykonać rozmaite zabiegi. Jednym z najczęściej wykorzystywanych przez podologów przyrządów jest podologiczna, dwustronna sonda do paznokci https://kerpro.pl/kategoria-produktu/narzedzia/sondy-podologiczne/. Do czego służy? To uniwersalny przyrząd, ale specjalista podolog używa sondy przede wszystkim przy wykonywaniu zabiegów z zakresu plastyki wałów okołopaznokciowych, czyli skóry okalającej płytkę paznokciową. Dzięki zakończonej szpicem sondzie może on bez problemu oczyścić wały z wszelkich zrogowaceń, co jest niezbędne przy wykonywaniu zabiegów w higieniczny, bezpieczny sposób. Sonda to przyrząd, który pomaga oczyścić także sam paznokieć z zanieczyszczeń. Podolodzy często korzystają z profesjonalnych sond przy leczeniu wrastających paznokci. Narzędzie to pozwala im podważyć paznokieć w celu założenia tamponady, czyli opatrunku nasączonego przeciwzapalnym preparatem, lub specjalistycznej klamry. Sondy do paznokci wykonywane są ze stali nierdzewnej, dlatego nadają się do wielokrotnego użytku po odpowiednim oczyszczeniu i wysterylizowaniu.
Nawet drobna dolegliwość może przekształcić się w poważną chorobę, jeśli nie podejmie się żadnego działania. Dlatego warto od razu udać się na konsultację podologiczną, jeśli dostrzeżemy podejrzane zmiany w obrębie stóp. Specjalista dokona diagnozy podologicznej, ustali problem i zaproponuje odpowiednią metodę leczenie schorzenia. Specjalista podolog to także kopalnia wiedzy o tym, jak dbać o stopy i jak obcinać paznokcie, aby zapobiec choćby bolesnemu wrastaniu.
Szczególną grupą, która narażona jest na patologiczne zmiany w obrębie stóp, są osoby cierpiące na cukrzycę. W ich przypadku nawet drobne schorzenie może przerodzić się w poważną infekcję, ponieważ chorzy często mają problem z gojeniem się ran. Zespół stopy cukrzycowej objawia się m.in. infekcją, deformacją, owrzodzeniem czy nadmiernym rogowaceniem skóry. Podolodzy korzystają ze sprzętu medycznego opracowanego specjalnie w celu leczenia stóp osób cierpiących na cukrzycę. Gabinety podologiczne wyposażone są także w profesjonalne kosmetyki przeznaczone dla diabetyków. W przypadku osób walczących z cukrzycą szczególnie ważne są profilaktyczne konsultacje podologiczne, w których trakcie specjalista poinformuje chorego o tym, jak dbać o stopy.
Kerpro sklep podologiczny |
Stefana Żeromskiego 77/lok. U1 |
01-882 Warszawa |
223546332 |
www.kerpro.pl |
Satin podolog Warszawa |
Podleśna 7 |
01-673 Warszawa |
228334787 |
www.satin.pl |
Spondylus podolog Szczecin |
Aleja Papieża Jana Pawła II 36 |
70-453 Szczecin |
665035035 |
spondylus-podologia.pl |