Wakacje na Sardynii

Wakacje na Sardynii – zbliżają się wakacje, więc zaczynamy przygotowania do wyjazdu. Wybór najlepszej lokalizacji jest zdecydowanie najbardziej problematyczny, ponieważ wszyscy oczekują, że wakacje będą przebiegać nie tylko bez zakłóceń, ale również przy słonecznej i ciepłej pogodzie. Warto wspomnieć o wakacjach na Sardynii – nie tylko w Polsce, ale także coraz bardziej popularnych wśród turystów z całego świata.

Co powinniśmy wiedzieć o Sardynii? Jak możemy się tam dostać? Jak mogę zorganizować własne wakacje w regionie? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w poniższych artykułach, do lektury których zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Podstawowe informacje o Sardynii

Sardynia to miejsce znane wielu jako rajska wyspa. Zachwyca prawie wszystkich odwiedzających nie tylko pięknymi widokami, ale także ciekawą architekturą i wyjątkową włoską kuchnią. Wakacje w tym miejscu gwarantują dobrą zabawę. Warto wspomnieć, że jest to druga co do wielkości wyspa na Morzu Śródziemnym i należy do Włoch. Sardynia to skalista wyspa licząca ponad 1 600 000 mieszkańców. Stolicą regionu jest Cagliari. Przez całą wyspę przepływają 3 rzeki, a na całej wyspie znajdują się 2 duże jeziora. Na wyspie panuje klimat śródziemnomorski – w praktyce oznacza to, że lata są gorące i suche, a zimy stosunkowo deszczowe, ale wciąż ciepłe. Sardynia to jedna z wysp z aż 300 słonecznymi dniami w roku. Dlatego jest zupełnie naturalne, że w szczycie sezonu jest duża liczba turystów.

Jak dostać się na Sardynię?

Wakacje na Sardynii to świetny sposób na spędzenie wakacji. Do tych obszarów możemy dotrzeć na różne sposoby. Na przykład dwa największe lotniska znajdują się w Cagliari i Alghero – możemy do nich dotrzeć bezpośrednio z Polski. Jeśli zdecydujemy się na wcześniejszy zakup biletów, zapłacimy od 300 do 400 zł w obie strony. Kluczowym aspektem jest jednak regularne obserwowanie ofert przewoźnika – a czasem pojawiają się kuszące możliwości. Warto zastanowić się nad analizą porównywarek – na ich podstawie dowiemy się, które linie lotnicze oferują najciekawsze oferty.

Jak zorganizować własne wakacje?

Wakacje na Sardynii
Wakacje na Sardynii

Wakacje na Sardynii z powodzeniem można zorganizować we własnym zakresie – wbrew pozorom nie stanowi to problemu. Najpierw poszukajmy lotów i różnych hoteli, które mogą nas zainteresować. To zupełnie naturalne, że zależy nam na atrakcyjnej cenie, więc w razie potrzeby zajmijmy się tym wcześnie. Zastanówmy się też, czy chcemy skorzystać z lokalnej komunikacji miejskiej, czy też zdecydujemy się na wypożyczenie samochodu bezpośrednio z lotniska. Eksperci twierdzą, że to drugie rozwiązanie jest korzystniejsze, ponieważ pozwala nam jechać tam, gdzie chcemy, zawsze i wszędzie. Warto podkreślić, że drogi na Sardynii są w dobrym stanie i poruszanie się po nich nie stanowi problemu. Możemy dostać się prawie wszędzie, o ile będziemy podążać za znakami. Jeśli ten etap się powiedzie, nie zapomnijmy o przygotowaniu listy miejsc, do których chcemy się udać. Równie ważne jest to, gdzie będziemy cieszyć się naszym pysznym jedzeniem. Dzięki temu nie tylko oszczędzamy pieniądze. Wakacje na Sardynii zadowoliły nas bardziej niż zdecydowaliśmy się na ofertę biura podróży.

Co powinniśmy zobaczyć na Sardynii?

Wczasy na Sardynii https://www.facebook.com/SardyniaWczasy/ to okazja do spędzenia niezapomnianych wakacji. W tej okolicy możemy znaleźć wiele ciekawych miejsc, które zdecydowanie powinniśmy odwiedzić. Najczęściej odwiedzanym miejscem jest Cagliari – to stolica i największe miasto wyspy. Oczywiście ciekawa architektura i pyszne jedzenie w restauracji zaspokoi potrzeby niemal każdego podróżnika. Na uwagę zasługują również klify Capo Caccia. W pobliżu znajduje się Jaskinia Neptuna, a także wiele wąskich uliczek. To świetne miejsce na odpoczynek. W Orgosolo znajdziesz wiele ciekawych murali, typowych arcydzieł sztuki ulicznej. Czy jesteś fanatykiem luksusu? Idealne byłoby Szmaragdowe Wybrzeże i jego popularne plaże, takie jak Spiaggia Capriccioli i Spiaggia del Principe. Co więcej, w okolicy znajduje się również wiele włoskich restauracji i barów. Nuragi to miejsce owiane tajemnicą. Zwiedzający mogą zobaczyć stożkowe kamienne wieże zbudowane przed naszymi czasami. Mimo setek lat ich los pozostaje nieodkryty. Innym rozwiązaniem jest wąwóz Su Gorroppu, największy kanion turystyczny w Europie. Świetna rozrywka dla miłośników wysokiej adrenaliny.